انتشار کتاب توسط انتشارات «الزویر»

 | تاریخ ارسال: 1398/2/11 | 

سهیلا سلحشور کردستانی به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: جدیدترین کتاب در حوزه ترمیم زخم با عنوان "اطلس زخم، با رویکرد بازسازی بافت" توسط انتشارات بین‌المللی "الزویر (Elsevier) به چاپ رسیده است.
در این اطلس زخم که توسط دکتر سهیلا سلحشور کردستانی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر و مدیریت عامل شرکت کیتوتک به رشته تحریر در آمده است، انواع مختلف زخم در بیمارانی از نژادها و قومیت‌های گوناگون در ایران گردآوری شده است.
محتوای این کتاب در حوزه مهندسی بافت و پزشکی بالینی و در دو بخش تالیف شد. بخش اول "تئوری ترمیم زخم" است که علاوه بر معرفی به روزترین روش‌های درمانی، گزارشی از ترمیم زخم در ۱۶۱ بیمار ارائه شده است.
بخش دوم این کتاب با ارائه پروتکل‌های درمانی انواع مختلف زخم، راهنمای جامعی برای پزشکان، پرستاران و کلیه فعالان حوزه زخم به شمار می‌رود.
بیان اصول ترمیم زخم و بافت، ارائه یک راهنمای تصویری جامع برای درمان بیماران مختلف، ارائه پروتکل‌های درمانی به روز با رویکرد بازسازی بافت از جمله ویژگی‌های این کتاب است.
در این اطلس که به زبان انگلیسی ارائه شده است مطالعات بالینی انجام شده طی یک دوره ۱۵ ساله بر روی ۱۶۱ بیمار در بیش از ۳۰ بیمارستان علوم پزشکی کشور در ۲۶۴ صفحه تمام رنگی، ارائه شده است .انتشارات الزویر از ۱۳۹ سال پیش تاکنون، یکی از بزرگترین ناشرین مطبوعات پزشکی و علمی جهان است و "اطلس ترمیم زخم: از دیدگاه بازسازی بافت" را با شماره شابک ۰۳۲۳۶۷۹۶۸۴/۹۷۸۰۳۲۳۶۷۹۸۸ را در ۱۳ فصل منتشر کرده است.
این کتاب از لیک‌های ذیل قابل دسترسی است:
https://books.google.com/books/about/Atlas_of_Wound_Healing_E_Book.html?id=۴PKPDwAAQBAJ
https://www.elsevier.com/books/atlas-of-wound-healing/kordestani/۹۷۸-۰-۳۲۳-۶۷۹۶۸-۸


مطالب مشابه