نشست تخصصی کار داوطلبی و هنر یادگیری

 | تاریخ ارسال: 1398/2/21 | 

نشست تخصصی کار داوطلبی و هنر یادگیری ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : در ابتدای نشست آقای مصطفی حسین پور، دبیر نشست، ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از عوامل برگزاری این برنامه، اهداف برگزاری نشست و همچنین محورهای این برنامه را به اختصار بیان کرد.
دکتر حامد حسینی ضرابی (کارشناس توسعه فردی و یادگیری مداوم) و از دانش آموختگان دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی خود را با عنوان «یادگرفتن را یاد بگیریم، از نگرش تا عمل» ایراد کرد.
وی پس از بیان انواع یادگیری از جمله یادگیری از طریق عمل، یادگیری از طریق چالش، یادگیری از اشتباهات و ... به بیان مدل ذهنی مناسب یادگیری پرداخت و منابع تکمیلی در این زمینه را معرفی نمود. وی کار داوطلبی را بستر بسیار مناسبی برای تقویت مهارت یادگیری در کلیه انواع یادگیری دانست و به ارائه مثال های کاربردی در این حوزه پرداخت.
در ادامه دکتر رامبد باران دوست ، سخنرانی خود را با محور یادگیری تیمی در فعالیت های جمعی ارائه نمود. وی با بیان تفاوت میان کار تیمی و کار گروهی ، پروژه های داوطلبانه را بستر مناسبی برای تمرین مهارت های کار تیمی دانست.
آقای کاوه یزدی فرد مربی کار آفرینی و مشاور نوآوری استراتژیک سخنران پایانی این نشست موضوع « کار داوطلبانه و شکل گیری جمع های آزاد ( Open Community ) » ارائه کرد.
مدیر استراتژی سابق سرآوا ضمن بیان تجربه های متعدد خود از شرکت در فعالیت های داوطلبانه، تجربه یادگیری خود از فعالیت های داوطلبانه را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشت.
یزدی فرد ضمن بیان اهمیت فراوان تشکیل جوامع (Community) در اکوسیستم‌داوطلبی ایران، لازمه موفقیت هر حرکت جمعی داوطلبانه را تشکیل جمع ها آزاد در آن حوزه دانست.
در ادامه دانشجویان سوالات خود را مطرح و از سوی سخنرانان و کارشناسان به آنها پاسخ داده شد.
این دومین نشست از سلسله نشست‌های کار داوطلبی در جامعه دانشگاهی است که به همت گروه ایران والنتیر ( IranVolunteer ) و با همکاری کانون همگرایی رویکرد‌های بین‌الملی امیرکبیر برگزار شد.
تصاویر این نشست را می توانید در اینستاگرام و کانال تلگرامی ایران والنتیر IranVolunteer دنبال کنید.